BURULAŞ BURSA ULAŞIM TOPLU TAŞIM İŞLETMECİLİĞİ TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BURULAŞ AKADEMİ BİRİMİ

100.000. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Kutlandı

2017-04-21 15:02:43 tarihinde yayınlandı.

100.000. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Kutlandı2006 yılında 5544 sayılı Kanun ile kurulan Mesleki Yeterlilik Kurumunun 2009 yılında başlatılan sınav ve belgelendirme faaliyetleri kapsamında düzenlemiş olduğu MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sayısı 14 Aralık 2016 itibariyle 100.000’i aştı.

Kurum Yönetim Kurulu, Kurum Başkanı, Başkan Yardımcıları, Daire Başkanları ve tüm personelin katılımı ile Kurumda düzenlenen kutlama etkinliğinde Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA açılış konuşmasında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin Kurumun tüm birimleri ve paydaşlarının ortak emeği olduğunu ifade ederek, 100.000. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine ulaşılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından MYK’nin ve Mesleki Yeterlilik Belgesinin hikayesinin anlatıldığı video gösterimi yapıldı. Gösterim sonrasında Kurum Başkanımız Sayın Adem CEYLAN yaptığı konuşmada, MYK’nın 10 yıllık süreçte kat ettiği yolun ülkemiz için önemli olduğunu, özellikle 2016 yılında gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleriyle bu değerli çalışmaların kamuoyuna duyurulması bakımından vatandaş nezlinde farkındalığın büyük oranda artırıldığını ifade etti. Sayın CEYLAN, Mesleki Yeterliliklerin ülkemizde gerçekleştirilen tüm eğitim ve belgelendirme faaliyetlerindeki kilit rolüne değinerek MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin kısa bir sürede 100.000 sayısına ulaşmasının ve bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artacak olmasının ülkemiz için katma değer saylayacağını belirtti. Kurum Başkanımız Sayın Adem CEYLAN’nın konuşmalarının ardından, MYK Yönetim Kurulu üyeleri MYK Web Portal üzerinden bir belge düzenlenme onayını hep birlikte gerçekleştirerek 100.000. belgenin düzenlenmesini sağladılar.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi; Ulusal Meslek Standartlarının hazırlanması ile başlayan, Ulusal Yeterliliklerin yayınlanması ve akabinde sınav ve belgelendirme yapmak isteyen kuruluşların yetkilendirilmesi ve sınava giren adayların başarılı olması halinde düzenlenebilen uzun ve meşakkatli bir yolun sonunda ulaşılabilen bir değerdir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu olarak bu değerin oluşturulması, yaygınlaştırılması ve kalite güvencesinin korunmasında emeği geçen Kurum Başkanımız ve Yönetim Kurulumuza, Kurum paydaşlarımıza, son birkaç yıldır muazzam bir şekilde artan iş yükü karşısında büyük bir azim ve inanç ile mesai harcayan tüm Kurum personelimize ve son olarak MYK Mesleki Yeterlilik Belgesinin düzenlenmesinde en büyük pay sahibi Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarımızın Yönetici ve personellerine teşekkür ediyor, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli ve belgeli işgücünün temininde kalite güvencesinden ödün vermeden milyonlarca çalışanımızın belgelendirilmesini sağlamayı temenni ediyoruz.