BURULAŞ BURSA ULAŞIM TOPLU TAŞIM İŞLETMECİLİĞİ TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BURULAŞ AKADEMİ BİRİMİ

Hakkımızda

BURULAŞ AKADEMİ , Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanarak ulaşım sektöründe çıkmış olan ulusal yeterliliklere ait sınav ve belgelendirme hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuş, BURULAŞ’ ın tüzel kişiliği içinde bir birimdir.

BURULAŞ’ ın sahip olduğu kaynaklar , teknik alt yapısı, fiziki imkanları, güçlü teknik ve idari kadrosu ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildiği ulusal yeterliliklerde işletmeci kuruluş olma özelliği belgelendirme faaliyetlerindeki başarısının en önemli güvencesidir.

BURULAŞ Akademi , Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BURULAŞ bünyesinde 2018 yılında kurulmuştur. BURULAŞ, 1998 yılında kurulmuş şehir içi toplu taşıma ve şehirlerarası ulaşım sistemleri ile Türkiye’de bir marka değer olmaya yönelik hedefi doğrultusunda ilerleyen bir ulaşım şirketidir.

BURULAŞ' ın faaliyetleri içerisinde olan Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmeciliği, BBBUS İşletmesi (Bursa Terminal – Sabiha Gökçen Havaalanı Servisi), Hafif Raylı Sistem ve Tramvay İşletmesi, Şehiriçi Toplu Taşıma Otobüs İşletmeciliği, BUDO (Bursa Deniz Otobüsü İşletmesi), Otopark İşletmeciliği, İş Makinaları İşletmeciliği ve işletmelerin bakım operasyonlarını yönetirken ; aynı zamanda da entegre bilet sistemi işletimini başarıyla yürütmektedir.

BURULAŞ AKADEMİ  ulaşım sektöründe sınav, belgelendirme ve eğitim merkezi olarak referans marka olma hedefiyle ulaşım sektöründe çalışan insan kalitesini yükselterek  yolcu memnuniyetini arttırmayı hedeflemektedir.