BURULAŞ BURSA ULAŞIM TOPLU TAŞIM İŞLETMECİLİĞİ TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BURULAŞ AKADEMİ BİRİMİ

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Yirminci Toplantısı Gerçekleştirildi

2019-04-28 15:23:30 tarihinde yayınlandı.

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Kurulu Yirminci Toplantısı; TYÇ Kurulu Başkanı Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU Başkanlığında 25 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, son Kurul toplantısından bu yana yürütülen çalışmalar ile ulusal ve uluslararası faaliyetler hakkında bilgilendirmelerin yapılması ile başlamıştır. Yapılan bilgilendirmelerin ardından Kalite Güvence Yönetmeliği gereğince TYÇ Kurulu’na sorumlu kurumlar tarafından sunulması gereken Kalite Güvence Belgesi ve Zorunlu Rehberlerin değerlendirme yöntemi hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesi hakkındaki ölçütler ile ilgili süreç hakkında değerlendirmeler yapılmıştır. TYÇ’nin işleyişi açısından önem arz eden ve birbirini takip eden süreçler olarak kurgulanan kalite güvencesi konusu ile yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesi ölçütleri hakkında tüm paydaşların katılımlarıyla faydalı değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Toplantının son bölümünde geçtiğimiz sene oluşturulan ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş ile birlikte kapanan kurum/kuruluşlar nedeniyle TYÇ İstişare Meclisinde yer alan kuruluşlara ilişkin değişiklikler hakkında Kurul üyelerine bilgi verilerek TYÇ İstişare Meclisi’nin son hali için onay alınmıştır.

Bir sonraki TYÇ Kurulu toplantısının iki ay sonra gerçekleştirilmesine ve söz konusu toplantıda tüm sorumlu kurumların Kalite Güvence Yönetmeliğinin 8. Maddesi gereğince hazırlamış oldukları kalite güvence sistemini tanımlayan kalite güvence belgesi ve zorunlu rehberleri Kurulun değerlendirmelerine sunması kararlaştırılmıştır.

Toplantıya katılım sağlayarak değerli görüş ve katkılarını paylaşan üyelerimize teşekkür ederiz.

Haberin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.